Zimowy chill out

Pojechaliśmy na obóz zimowy do Poroniona. Doświadczyliśmy tam niesamowitych przygód na nartach oraz mocy darów Ducha Świętego. Starczyło nam czasu na termy jak i formacje pełne śmiechu i dobrej zabawy.  

Przyszła też pora na rekolekcje wprowadzające nas w Wielki Post. Poznawaliśmy na nich miłość objawioną mam na krzyżu przez mękę Pana Jezusa.

Rekolekcje adwentowe 2023

I Słowo stało się ciałem... - 

rekolekcjonowaliśmy się!


W Zawadce spadło dużo śniegu. Podobnie nasze złe nawyki, zastąpione przez nowe, dobre postanowienia. Tak weszliśmy w ten adwent. Czekamy przyjścia Pana, o którym dowiedzieliśmy się, że jest już od dawna zapowiadany. Tyle zwiastunów napisano - nie sposób to przegapić!


A Ty? Czy jesteś gotowy na Boże Narodzenie?

PS jak nie to przyjdź do nas na spotkanie wigilijne, 16 grudnia. 👉Tu szczegóły 👈

Chrystusa Króla 2023

Świętowaliśmy!

Świętowaliśmy Tego, który króluje w naszych sercach ❤️‍🔥 To takie super być częścią czegoś większego...
Chryste nasz Królu! - Przyjdź Królestwo Twoje!

Weekend rodzinny

Pojechaliśmy jak zwykle we wrześniu, ale tym razem pojechali z nami nasi rodzice. Było inaczej, ale zupełnie fajnie! Poszliśmy w góry. Była piękna pogoda! Nie zabrakło również czasu modlitwy - wspólnej modlitwy!

Taki weekend to na pewno TBC!

Operacja Kilo marzec '23

Tak! Pomagamy!!!

W sobotę 18 marca odbyła się nasza tradycyjna akcja charytatywna w ECyDzie - Operacja Kilo, czyli zbiórka żywności dla potrzebujących we współpracy z Caritas Polska. Wiosenne promienie uśmiechów przyświecały dziesięciu godzinom naszej posługi jako wolontariusze. W żywności i produktach zebraliśmy 159,883 kilogramów i 46,3 litrów płynów. Za każdy zebrany kilogram DZIĘKUJEMY!


Rekolekcje Wielkopostne 2023

Wielki Post rozpoczęliśmy mocno, bo od weekendu rekolekcyjnego. Jak zwykle był to czas przede wszystkim wspólnie spędzony. A spędzony na różnych aktywnościach: od gier po ośrodku, spaceru po okolicznych lasach, przez czas zajęć formacyjnych i dyżurów w kuchni i na zmywaku, po drogę krzyżową, mszę świętą i adorację do późna wieczorem. Mieliśmy okazję do nauczenia się czym jest przebaczenie, skąd przychodzi. Nie zabrakło również okazji do przyjęcia i podarowania przebaczenia.

Więcej zdjęć z obozu znajdziecie tutaj: https://photos.app.goo.gl/6mfreqjcjRgGPVd47 

Obóz Zimowy 2023

Od 30 stycznia do 5 lutego mieliśmy obóz zimowy w Maniowach. Przez trzy dni mieliśmy zajęcia o tematyce przygotowującej nas do bycia pilotami z misją. W czwartek i piątek jeździliśmy na nartach. Codziennie mieliśmy chwile modlitwy, mszy i adoracji.

Więcej zdjęć z obozu znajdziecie tutaj: https://photos.app.goo.gl/YEmeRZ2EvQ3v7Vqx6 

ECyD day 2022

17 grudnia odbyło się spotkanie sobotnie dla wszystkich członków ECyDu - chłopaków i dziewczyn, mieszkańców Krakowa i innych miast. Program spotkania opierał się na 5 filarach życia członka ECyDu, to znaczy, że mieliśmy czas życia drużyny - integrację, formację, życie duchowe, apostolat i towarzyszenie. 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy grą “Imiona Jezusa” i następnie była pełna emocji gra na rywalizację w drużynach “Minuta by wygrać”. Było 7 różnych konkurencji, w których trzeba było w 60 sekund wykonać wyzwanie. Następnym punktem spotkania była formacja na temat “Co to znaczy, że Jezus rodzi się w moim sercu?”. Dzięki dynamice zrozumieliśmy, że tak jak we fragmencie Ewangelii (Łk 2, 1-20) Święta Rodzina nie miała się gdzie zatrzymać, tak często w naszych różnych aspektach życia (jak np.: zadanie domowe, rozmowa z rodzicami, pogodzenie się z rodzeństwem, słuchanie na lekcji) również nie wpuszczamy i nie pozwalamy, by Jezus mógł się tam narodzić, a przecież On tak bardzo tego pragnie.

Wyszliśmy na ulice Krakowa, by przeprowadzić ankietę wśród przechodniów pytając ich czy obchodzą Boże Narodzenie? jak je obchodzą? dlaczego? co jest dla nich najważniejsze? czy łączą Boże Narodzenie z religią? W tym samym czasie w Domu Apostołów druga grupa pakowała dary dla niemowląt w ozdobne paczki.

Po powrocie podsumowaliśmy zebrane odpowiedzi, jak i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z paczkami dla fundacji Bezcenni. Potem biliśmy piniatę (meksykańska tradycja bożonarodzeniowa). Po niej nastąpiła tradycja polska, czyli łamanie się opłatkiem oraz prezenty od odpowiedzialnych i formatorów ECyDu.

O 15:00 zebraliśmy się wszyscy na półgodzinną refleksję przed Najświętszym Sakramentem nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po błogosławieństwie kilka osób zawarło i odnowiło swoje Przymierze Przyjaźni z Chrystusem w ECyDzie.

To był wspaniały dzień! Pełen radości, frajdy, nauki i miłości do bliźniego. Życzymy wszystkim wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku!

Rekolekcje adwentowe 2022